PROCJENA VIDNE FUNKCIJE DJETETA


Poštovane kolegice i kolege, sadašnji i budući članovi Sekcije za dječju oftalmologiju i strabizam,

Potaknuti interesom članova našeg Društva u neformalnim razgovorima, odlučili smo pokrenuti stručne sastanke Sekcije, na kojima bi se kroz pozvana predavanja, kraće prezentacije i praktične radionice podijelila znanja, iskustva i vještine u ovom „našem“  dijelu oftalmologije. Prvi u tom nizu održao bi se u subotu, 7. ožujka 2015. godine, s početkom u 9 sati.

Kao mjesto susreta, a dobrohotnošću domaćina, odabrali smo Mali Dom u Zagrebu (Baštijanova 1d), ustanovu koja djeluje kao dnevni centar za rehabilitaciju djece i mladeži. To će biti i lijepa prigoda da se sam Centar i razgleda, te kroz predstavljanje rada u prezentaciji ravnateljice, gospođe Darije Udovičić Mahmuljin, pobliže i  upozna vrsta djelatnosti,  način rada i usluge koje Mali Dom svojim štićenicima pruža.

Sekcija za dječju oftalmologiju i strabologiju

Hrvatskog oftalmološkog društva

Sastanak

PROCJENA VIDNE FUNKCIJE DJETETA

Mali Dom – Zagreb, Baštijanova 1d

subota, 7. ožujka 2015. godine

Organizator: Sekcija za dječju oftalmologiju i strabizam Hrvatskog oftalmološkog društva

Domaćin: Mali dom–Zagreb, dnevni centar za rehabilitaciju djece i mladež

Krajnji rok za registraciju svih sudionika:  nedjelja, 15. veljače 2015. godine.

Registracija: isključivo elektroničkim putom, na e-mail adresu jelena.doresic@kbsd.hr

Kotizacije za Sastanak nema.

Informacije: dr. sc. Jelena Petrinović-Dorešić,e-mail: jelena.doresic@kbsd.hr tel.091/3712144,

UVODNI TEKST

Poštovane kolegice i kolege, sadašnji i budući članovi Sekcije za dječju oftalmologiju i strabizam,

Potaknuti interesom članova našeg Društva u neformalnim razgovorima, odlučili smo pokrenuti stručne sastanke Sekcije, na kojima bi se kroz pozvana predavanja, kraće prezentacije i praktične radionice podijelila znanja, iskustva i vještine u ovom „našem“  dijelu oftalmologije. Prvi u tom nizu održao bi se u subotu, 7. ožujka 2015. godine, s početkom u 9 sati.

Kao mjesto susreta, a dobrohotnošću domaćina, odabrali smo Mali Dom u Zagrebu (Baštijanova 1d), ustanovu koja djeluje kao dnevni centar za rehabilitaciju djece i mladeži. To će biti i lijepa prigoda da se sam Centar i razgleda, te kroz predstavljanje rada u prezentaciji ravnateljice, gospođe Darije Udovičić Mahmuljin, pobliže i  upozna vrsta djelatnosti,  način rada i usluge koje Mali Dom svojim štićenicima pruža.

Slijedio bi stručni dio samog sastanka, a glavna tema ovog prvog okupljanja bila bi „Procjena vidne funkcije djeteta“. Tema je odabrana kao osnovna s jedne strane, ali i interdisciplinarna, jer je od velike važnosti i rehabilitatorima. Svrha bi bila ujednačiti postupke, terminologiju i sredstva koja se koriste u procjeni vida, sa ciljem olakšavanja komunikacije i poboljšavanja međusobnog razumijevanja kako među kolegama, tako i sa drugim stručnim osobama.

Upravo u smislu interdisciplinarnosti, veseli nas što se našem pozivu odazvala profesorica neuropedijatrije Medicinskog fakulteta u Zagrebu, dr. sc. Vlatke Mejaški Bošnjak. Ona će održati uvodno predavanje s tematikom normalnog neurološkog razvoja djeteta. Sigurni smo da će njeno veliko iskustvo i znanje značajno pridonijeti razumijevanju ove tematike, ali i našem boljem međusobnom razumijevanju i suradnji.

Drugi dio bi sadržavao kraće prezentacije, a nazvali smo ga „Upitnik“. U izlaganjima u trajanju od 5 minuta biti će prezentirani zanimljivi slučajevi iz strabološke i pedijatrijske domene. Nakon svake prezentacije bit će i rasprava, u kojima će se podijeliti iskustva sudionika. Multi multa, nemo omnia novit (Mnogi znaju mnogo, ali nitko ne zna sve!).

Na kraju bi željeli kroz razgovor sa sudionicima dogovoriti sadržaj, mjesta održavanja i vremensku dinamiku daljnjih sastanaka Sekcije.

U poslijepodnevnom dijelu održala bi se kraća radionica, na kojoj bi se prezentirali načini određivanja vidne oštrine i ostalih vidnih funkcija.

Nadamo se da će ovaj Sastanak pobuditi Vaš interes te da ćete nam se pridružiti,

Srdačno Vaš

Upravni odbor Sekcije za dječju oftalmologiju i strabizam